behmezimosty.cz

O BĚHU

Domácí hospic Athelas a Spolek Přátelé Kamenného mostu Písek vás zvou na 2. ročník BĚHU MEZI MOSTY.

Zdá se vám ten název povědomý? Ano, navázali jsme na původní Běh mezi mosty, který před deseti lety „nastartoval Spolek Přátelé Kamenného mostu Písek společně s Prague Tuesday Club“. Obnovujeme tradici a dáváme jí charitativní přesah.

Poběžte s námi pro ty, kteří už běhat nemohou. Pro ty, kterým již nelze vrátit zdraví. Vaším během nebo symbolickou procházkou jim pomůžete splnit přání – zůstat DOMA se svými blízkými v závěru života. A o to tu běží.

Neběháte? Nevadí, zveme i všechny milovníky procházek.

Vaše startovné je DAR a bude použito na ruce a srdce našich lékařů a sestřiček. Můžete běžet, projít se, jít na chůdách, kutálet se nebo válet sudy na našem píseckém nejkrásnějším mostě. Darujete tak spolu s námi ČAS DOMA těm, kteří už běhat nemohou.

DSCF9161-1024x751
DSCF9101-1024x683
DSCF9902-1024x1024
DSCF9010-1024x732

KOMU POMÁHÁME

Domácí hospic Athelas, jeho lékaři, zdravotní sestry, sociální pracovnice, pečovatelky, duchovní a psycholožky pečují o nevyléčitelně nemocné a umírající pacienty v závěru jejich života. Někdy se lidé dostanou do péče hospice až ve stáří a doprovází je dospělé děti a vnoučata. I tak je to smutné a bolestné, všichni jsme se s tím setkali. Ale, někdy se stane, že nevyléčitelná nemoc potká člověka, který by před sebou měl jinak ještě kus cesty. Tátu od rodiny, maminku malých dětí nebo puberťáků. Pečujeme také o dětské pacienty. Ten čas, který spolu mohou strávit doma, je pro ně velký DAR. 

Děláme vše, co můžeme, abychom naši péči – zdravotnickou i lidskou, mohli poskytovat těm, kdo chtějí na konci svého života zůstat DOMA.

A k tomu potřebujeme peníze. Na léky, které tiší bolest, na zdravotnický materiál, na benzín, na cesty za pacienty DOMŮ, na mzdy, přístroje, nájem,… . Prostě, abychom mohli tuto službu dělat. Část získáme od zdravotních pojišťoven, podporuje nás naše město a Jihočeský kraj. Velkou část rozpočtu – téměř polovinu – si ale musíme sehnat sami. Proto pořádáme BĚH MEZI MOSTY pro hospic Athelas. Proto pořádáme benefiční koncerty a jiné události. Chceme tu zkrátka nadále být a dělat svou práci.

Dává-li Vám naše práce smysl a měli byste chuť nás podpořit, vězte, že tak darujete ČAS DOMA těm, kteří jsou v cílové rovince svého života a potřebují nás.